Pakiet MyHeritage DNA Health
199 $‎
+ koszty wysyłki

Jak to działa

Zapoznaj się ze sposobem generowania 42 wyczerpujących raportów zdrowia na podstawie zwykłego wymazu z policzka

199 $‎
+ koszty wysyłki
To bajecznie łatwe:
Zamów pakiet MyHeritage DNA Health
Udziel odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu zdrowotnym, który oceni niezależny lekarz
Pobierz wymaz z policzka i wyślij próbkę do naszego laboratorium
Lekarz przegląda Twoje wyniki. Jeszcze tylko 3 - 4 tygodni i je otrzymasz

Wykonywanie testu

Test MyHeritage DNA Health pozwala uzyskać cenne informacje na temat predyspozycji zdrowotnych, dając jednocześnie wgląd w fascynującą historię swojej rodziny. Pakiet składa się z patyczka do pobrania wymazu z policzka (nasz test nie wymaga przesyłania próbek krwi ani śliny). Całość zajmuje tylko dwie minuty. Prześlij patyczek z wymazem do laboratorium, gdzie poddamy go analizie, a jak tylko otrzymamy wyniki, otrzymasz możliwość zapoznania się z nimi przez Internet.

Jesteś w dobrych rękach
Twoje badanie obejmuje nadzór niezależnego lekarza. Przed wykonaniem badania konieczne jest wypełnienia kwestionariusza na temat historii zdrowia. Lekarz przeprowadzi przegląd Twoich odpowiedzi z zachowaniem poufności. Po wygenerowaniu wyników, zespół kliniczny z PWNHealth dokona przeglądu Twoich raportów i określi konieczność uzyskania porady genetycznej. Jeśli porada genetyczna jest zalecana, została uwzględniona w ramach usługi PWNHealth.

Analiza DNA

Gdy laboratorium otrzymuje próbkę DNA doświadczeni technicy przetwarzają ją indywidualnie z wykorzystaniem nowatorskiej technologii. W laboratorium dokonujemy wyodrębnienia DNA, wzmacniamy je i przeprowadzamy translację informacji biologicznych na cyfrowe dane nieprzetworzone. Po przekształceniu DNA w postać cyfrową, nasze algorytmy generują Raporty Ryzyka Genetycznego i Nosicielstwa Genetycznego, wyliczają Przybliżone Pochodzenie Etniczne oraz identyfikują Podobieństwa DNA Match.

Nasza technologia i standardy

Podczas przeprowadzania analizy DNA korzystamy z zaawansowanej technologii, tj. specjalnie zaprojektowanej mikromacierzy Global Screening Array z setkami tysięcy strategicznie wyselekcjonowanych sond dla uchwycenia jak największej różnorodności genetycznej. Ta nowa mikromacierz daje nam większą elastyczność w dodawaniu raportów dla większej liczby chorób genetycznych, bez konieczności pobierania kolejnej próbki DNA w przyszłości.

W przypadku niektórych schorzeń, analizujemy kilka najczęsciej występujących wariantów, które są silnie powiązane z danym schorzeniem, i potwierdzone szerokimi badaniami. W przypadku wykrycia wariantu zwiększającego ryzyko wystąpienia lub przekazania konkretnej choroby genetycznej, wynik potwierdzamy przed jego przekazaniem. W celu sprawdzenia poprawności wyniku, korzystamy z metody Sangera, standardu branżowego do badań genetycznych.

W przypadku bardziej złożonych schorzeń takich jak choroba serca, analizujemy tysiące wariantów w ramach całego genomu oraz generujemy szacunkowe dane wystąpienia ryzyka genetycznego, wykorzystując najnowszą metodę oceny ryzyka poligenowego. Jest to najbardziej kompleksowe podejście do generowania wyników ryzyka genetycznego dla tych schorzeń.

Prywatność

Najważniejsze dla nas są Twoja prywatność oraz bezpieczeństwo Twoich danych. Analizę DNA wykonuje laboratorium certyfikowane przez CLIA i CAP, znajdujące się w USA w celu zapewnienia, że Twoje dane są przetwarzane i przechowywane bezpiecznie i profesjonalnie. Dane DNA są chronione wieloma warstwami szyfrowania i przechowywane na zabezpieczonych serwerach.

GINA (The Genetic Information Nondiscrimination Act) chroni przed dyskryminacją ze strony pracodawców i dostawców usług zdrowotnych na podstawie informacji genetycznych.
  • Jesteś właścicielem danych i możesz je trwale usunąć w każdej chwili.
  • Nie udostępniamy Twoich danych innym podmiotom bez Twojej wyraźnej zgody. Twoje raporty zostaną udostępnione PWNHealth w celu umożliwiania lekarzowi nadzoru nad badaniem.
  • Jesteśmy jedyną firmą badającą DNA, która deklaruje, że nigdy nie udostępni Twoich danych firmom ubezpieczeniowym.