Wstecz

W jaki sposób mogę odtworzyć kopię zapasową z serwisu kopii zapasowej?

Kiedy nowy plik kopii zapasowej jest utworzony otrzymasz e-mail z linkiem, aby odtworzyć kopię zapasową dla określonego drzewa w określonej witrynie.
Link będzie także dostępny w Twojej witrynie rodziny pod menu Drzewo Genealogiczne > Kopia Zapasowa, gdzie znajdziesz opis kopii zapasowej, jego wielkość, instrukcję do pobrania kopii zapasowej i używając go do odtworzenia drzewa.

Odtwarzanie drzewa z Family Tree Builder

Plik kopii zapasowej będzie miał końcówkę .ZIP. Najpierw pobierz na swój komputer. Następnie otwórz Family Tree Builder i idź do Plik > Zarządzaj Projektami > Import pliku. Przeglądaj dla pobranego pliku .ZIP i zaimportuj go do Family Tree Builder.

Jeśli Family Tree Builder już zawiera inną wersję tego drzewa (na przykład, poprzednią wersję tego samego drzewa), nazwa pliku drzewa zostanie zmieniona. Importowanie kopii zapasowej do Family Tree Builder nigdy nie zastąpi istniejących wersji drzewa genealogicznego.

Odtwarzanie Online Drzewa

Plik kopii zapasowej będzie plikiem GEDCOM z rozszerzeniem .GED. Możesz pobrać go do swojego komputera. Wszystkie zdjęcia w drzewie są podlinkowane w pliku GEDCOM i zostaną odtworzone kiedy odtworzysz swoje drzewo. Możesz zaimportować plik GEDCOM z powrotem do Twojej online witryny rodziny lub do programu Family Tree Builder.

Aby zaimportować plik do swojej witryny idź do zakładki Drzewa genealogicznego w swojej witrynie i użyj opcji ‘Importuj GEDCOM’.

Jeśli Twoja witryna rodziny już zawiera inna wersję tego drzewa to wówczas drzewo zostanie zduplikowane w witrynie rodziny. Importowanie GEDCOM nie zastąpi istniejącego drzewa w witrynie rodziny. Proces także zduplikuje zdjęcia jeśli zdjęcia są nadal ulokowane w witrynie rodziny.

Kategorie: Kopia zapasowa
Dostępny także w języku