Grupa etniczna Bliski Wschód - główne kraje zamieszkania
Grupa etniczna Bliski Wschód jest często spotykana w krajach ukazanych poniżej, według danych użytkowników MyHeritage DNA.
Wybierz inną grupę etniczną
Wartości procentowe reprezentują część użytkowników MyHeritage DNA z pochodzeniem etnicznym Bliski Wschód w danym kraju.
Pokaż wszystkie kraje
Grupy etniczne Bliski Wschód
Lewant, region we wschodniej części Morza Śródziemnego, jest domem dla mówiących językiem arabskim, hebrajskim, aramejskim i innymi językami semickimi. Jest to miejsce narodzin religii abrahamicznych. Muzułmańskie podboje Lewantu w VII wieku spowodowały powszechne zastosowanie się do zasad islamu i używanie języka arabskiego, choć mniejsze grupy chrześcijan, Żydów, Druzów, Jazydów i innych również były obecne. Mieszkańcy Bliskiego Wschodu emigrowali na cały świat, ze znaczącymi populacjami w Europie i obu Amerykach. Bliski Wschód, którego historia sięga początków osadnictwa ludzkiego, jest nazywany „kolebką cywilizacji”. Ze śladami zamieszkiwania z 9000 r. p.n.e., Jerycho jest najstarszym znanym miastem otoczonym murem. Region ten jest również prawdopodobnie miejscem stosowania najwcześniejszych form ludzkiego rolnictwa, złożonego zarządzania i niektórych z najwcześniejszych pisemnych zapisów, które znamy do tej pory.