pochodzenie etniczne Populacja Mezoamerykańska i Andyjska - główne kraje
Pochodzenie etniczne Populacja Mezoamerykańska i Andyjska jest częste w następujących krajach, według danych użytkowników MyHeritage DNA.
Wybierz inne pochodzenie etniczne
Procenty reprezentują część użytkowników MyHeritage DNA z pochodzeniem etnicznym Populacja Mezoamerykańska i Andyjska w danym kraju.
89.2%
88.3%
88.2%
Pokaż wszystkie kraje
pochodzenie etniczne Populacja Mezoamerykańska i Andyjska
Największa populacja Ameryki Środkowej, rozciągająca się od Meksyku do Kolumbii i Wenezueli, jest pochodzenia metyskiego - mieszanki korzeni hiszpańskich, rdzennych amerykańskich i afrykańskich. Portoryko i Dominikana, co ciekawe, mają większą populację rasy białej, reprezentującą europejską migrację. Natomiast rdzenni mieszkańcy Ameryki Centralnej to Majowie, potomkowie wysoko rozwiniętej cywilizacji Majów z okresu przedkolumbijskiego. Główne osiągnięcia starożytnych cywilizacji Ameryki Środkowej to piramidy, złożone obliczenia matematyczne i obserwacje astronomiczne, wczesne formy chirurgii medycznej, dokładne systemy kalendarza i zaawansowane rolnictwo. We współczesnym społeczeństwie wiele osób z korzeniami etnicznymi sięgającymi Ameryki Środkowej osiedliło się wśród narodów Ameryki Południowej, osiągając daleko na południe, aż do Urugwaju i Argentyny.