Grupa etniczna Azjaci z Azji Południowej - główne kraje zamieszkania
Grupa etniczna Azjaci z Azji Południowej jest często spotykana w krajach ukazanych poniżej, według danych użytkowników MyHeritage DNA.
Wybierz inną grupę etniczną
Wartości procentowe reprezentują część użytkowników MyHeritage DNA z pochodzeniem etnicznym Azjaci z Azji Południowej w danym kraju.
69.1%
55.9%
51.9%
48.5%
Pokaż wszystkie kraje
Grupy etniczne Azjaci z Azji Południowej
Azjaci z Azji Południowej mają swoje odległe początki w asymilacji różnych indoaryjskich ludów z rdzenną ludnością tego rejonu, np. Drawidów i chińskich Tybetańczyków. Azjaci z Azji Południowej, mieszkający w obecnie najgęściej zaludnionym rejonie świata, mówią najróżniejszymi językami i wyznają wszystkie większe religie świata, m. in. hinduizm, buddyzm, islam, chrześcijaństwo i judaizm. Emigracja Azjatów z Azji Południowej nasiliła się w erze kolonialnej i dziś duża ich część zamieszkuje Australię, Amerykę, Karaiby, Europę, Afrykę i inne części Azji. Współczesna joga wywodzi się z indyjskich praktyk duchowych, kontynuowanych przez ich zwolenników. Z powodu norm religijnych i kulturalnych w Indiach, w tym rejonie zamieszkuje więcej wegetarian niż w we wszystkich innych krajach razem wziętych.