Grupa etniczna Filipińczycy, Indonezyjczycy i Malezyjczycy - główne kraje zamieszkania
Grupa etniczna Filipińczycy, Indonezyjczycy i Malezyjczycy jest często spotykana w krajach ukazanych poniżej, według danych użytkowników MyHeritage DNA.
Wybierz inną grupę etniczną
Wartości procentowe reprezentują część użytkowników MyHeritage DNA z pochodzeniem etnicznym Filipińczycy, Indonezyjczycy i Malezyjczycy w danym kraju.
44.9%
31.5%
Pokaż wszystkie kraje
Grupy etniczne Filipińczycy, Indonezyjczycy i Malezyjczycy
Ten rejon świata jest domem dla setek grup, każda posługująca się własnym językiem, głównie z rodziny austronezyjskiej. Starożytna ludność Filipin, Negryci, przybyła z kontynentu azjatyckiego około 90 tysięcy lat temu, a ich potomkowie są cennym źródłem informacji o kulturze pre-hiszpańskiej. Większość współczesnych Filipińczyków jest pochodzenia malajsko-polinezyjskiego i posługuje się językiem z rodziny austronezyjskiej. Inne narodowości etniczne to między innymi Iwatańczycy, Tagalowie, Cebuano. Duża część tej ludności przyjęła wiarę chrześcijańską, podczas gdy na zachodnim Mindanao i archipelagu Sulu przeważa islam. Indonezję zamieszkuje ponad 300 grup etnicznych, wśród których można wyróżnić podgrupy m.in. Jawajczyków, Sundajczyków, Malajów i Madurów. Rdzenni Indonezyjczycy zwani są Pribumi (“synowie ziemi”). Grupy etniczne wyodrębnione w Malezji wykazują podobną różnorodność. To, co określa poczucie przynależności dzisiejszych Malezyjczyków, to bliskość geograficzna, wspólna historia i kultura. W niedawnej historii ludzie o pochodzeniu etnicznym filipińskim, indonezyjskim i malajskim migrowali na Madagaskar, Guam i Mariany Północne, pozostawiając tam swój ślad genetyczny.