Dr Yaniv ErlichDyrektor ds. naukowych
background
Previous page Next page
Beginning of quote:Zbiór genetycznych i genealogicznych danych MyHeritage tworzy niepowtarzalny punkt widzenia nad krajobrazem ludzkiego genomu. To zapiera dech w piersiach End of quote.
Dr Yaniv Erlich jest naukowcem zajmującym się DNA, znanym na całym świecie ze swych publikacji w Nature and Science. W MyHeritage Yaniv nadzoruje wszelkie aspekty badań naukowych i innowacji DNA, które są podstawą MyHeritage DNA. Yaniv po raz pierwszy współpracował z MyHeritage w roku 2012 - pracował wtedy nad projektem wykorzystywania Światowego Drzewa Rodzinnego w Geni dla przełomowych badań naukowych. Będąc pod wrażeniem zaangażowania firmy w badania naukowe, Yaniv doradzał MyHeritage w 2016 roku, zapewniając firmie nieocenioną pomoc podczas przygotowań do uruchomienia MyHeritage DNA. Dołączył do firmy w lutym 2017 roku i obiął stanowisko Dyrektora ds. naukowych.

Przed przyjściem do MyHeritage, Yaniv założył DNA.land - projekt prowadzony pod jego zwierzchnictwem jako adiunkta Informatyki i Biologii Obliczeniowej na Uniwersytecie Columbia oraz jako Głównego Członka Nowojorskiego Ośrodka Genomowego. Był również głównym badaczem i członkiem w Instytucie Whitehead na MIT.

Yaniv, nazwany przez Nature.com Hakerem Genomu, był pierwszym, który przeprowadził ogromną, zmasowaną analizę genetyczną. Uznaje genetykę za doskonałe narzędzie do tworzenia autentycznych historii rodzinnych. Yaniv obronił doktorat w Watson School of Biological Sciences w Cold Spring Harbor Laboratory w 2010 roku, oraz - jako nowoczesny naukowiec - jest laureatem wielu nagród, takich jak Nagroda Burroughs Wellcome Career (2013), Nagroda Harolda M. Weintrauba (2010), Nagroda DRAPA's Young Faculty (2017) oraz Nagroda IEEE/ACM-CS HPC (2008). Został również uznany w roku 2010 jednym z Przyszłych Badaczy Czołowych w obszarze technologii genomu.

W tych nielicznych momentach, gdy nie ma go w laboratorium, Yaniv bierze udział w biegach na orientację i spędza czas z dwojgiem swoich dzieci.